V rámci spolupráce s materskou školou sme na našej škole privítali predškolákov, ktorí mali možnosť nahliadnuť do prostredia vyučovania na 1. stupni. Deti sa zúčastnili otvorenej vyučovacej hodiny v prvom ročníku, kde mohli vidieť, ako prebieha vyučovanie, zapojiť sa do rôznych aktivít a vyskúšať si niektoré školské úlohy spolu so staršími kamarátmi.
Pre budúcich prvákov to bola príjemná skúsenosť, ktorá im pomohla prekonať prvotné obavy zo školy a zároveň spoznať triedu, učiteľky aj školské prostredie. Počas hodiny deti pracovali s veľkým nadšením, zapájali sa do úloh a ukázali, že sú na vstup do školy už veľmi dobre pripravené.
Veľké poďakovanie patrí pani učiteľkám prvého ročníka, ktoré pripravili zaujímavú a podnetné hodiny, počas ktorých sa deti cítili príjemne a prirodzene. Zároveň ďakujeme aj pani učiteľkám a pani riaditeľke z materskej školy, ktoré deti na návštevu sprevádzali a dlhodobo ich pripravujú na úspešný vstup do základnej školy.
Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí využili príležitosť zúčastniť sa Dňa otvorených dverí na našej škole. Veľmi si vážime ich záujem o školu, vzdelávanie detí a spoločné budovanie prostredia, v ktorom sa deti cítia bezpečne a motivovane.
Veríme, že návšteva bola pre budúcich školákov príjemným zážitkom a tešíme sa, že mnohých z nich už čoskoro privítame ako našich prvákov.