- Búranie komunikačných bariér
- Buďme zdraví a cíťme sa bezpečne
- Pomôžme vyrásť
- ING Šanca pre deti
- Škola, ktorej to myslí
- rogram Zelená škola
- Nádácia Orange - Matika a slovenčina randia na výtvarnej
- Nadácia Orange - Žijeme zdravo
- VÚC BBSK „Za dobré výsledky spoznaj krásy Slovenska“
- Nadácie Orange - Naše problémy - hlavná téma vyučovania
- KONTO ORANGE 2006 - Naša trieda žije
- Digitálne štúrovstvo 2006
- Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc 2007
- Enviroprojekt - HRÁME SA S ODPADOM 2007
- Maľovaním poteš seba aj iných - KONTO ORANGE 2007
- Jazykové laboratórium 2008
- Elektronizácia a revitalizácia školských jedální 2008
- Otvorená škola - šport 2008
- SEPARUJTE S HUGOM -
- KONTO ORANGE - Malí a veľkí kamoši
- Enviroprojekt -
- Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc 2009
- Projekt VÚC BBSK : „Obnovme si priestory našej školy“
- Mesiac komunikačných technológií
- Vzdelávanie pedagogických zamestnancov v rámci MRK
- ŠOV
- POP 1,2,3
- Zelená škola
ING Šanca pre deti
Grantová výzva na zvýšenie kvality vzdelávania a pomoc žiakom s poruchami správania
Grantový program ING Šanca pre deti je zameraný na podporu integrácie a zvýšenie kvality vzdelávania žiakov so zdravotným znevýhodnením v bežných materských a základných školách. Táto výzva je špeciálne zameraná na pomoc žiakom s poruchami správania.
Prostredníctvom programu ING Šanca pre deti by sme radi podporili pozitívne trendy vo vzdelávaní žiakov s poruchami správania, ktoré žiakom umožnia rozvíjať ich schopnosti, zručnosti a vedomosti.
Našim zámerom je dosiahnuť pozitívne zmeny, zvýšiť kvalitu integrácie a pomôcť pri presadzovaní nových trendov v integrovanom vzdelávaní.
Cieľom programuje zvýšiť kvalitu vzdelávania žiakov s poruchami správania v materských a v oboch stupňoch základných škôl.
Cieľovou skupinousú žiaci s poruchami správania, ich pedagógovia a rodina.
Náš projekt sme nazvali NIE SME ZLÍ.
NÁŠ ZÁMER
Zameranie projektupre deti s poruchami správania, ktoré sa ťažko prispôsobujú v živote, nielen na školu, používajú nevhodné formy správania, ktoré ich ešte viac vyčleňujú zo spoločnosti. Sme v regióne, kde je veľa rómskych detí, preto chceme do projektu zapojiť aj špeciálne triedy rómskych detí. Projekt je zameraný na pozitívnu motiváciu pre deti k vhodnému správaniu, zvyšovanie sebavedomia, bez ktorého to nejde. Aktivity projektu sú zamerané od práce v kolektíve ku individuálnej práci u detí, kde si myslíme, že by sa dala situácia rodiny pozmeniť na to, aby sa v nej deti cítili dobre. Popri týchto aktivitách sme zameraní na rozvoj a vzdelávanie rodičov a pedagógov dotknutých tried.
Ciele projektu:
1. Uskutočniť vzdelávanie rodičov
2. Uskutočniť vzdelávanie pedagógov
3.Supervízia pre učiteľov, ktorú poskytuje akreditovaný supervízor
4. Prehodnotiť prostredie v ktorom je integrovaný žiak vzdelávaný. Eliminovať predmety a podnety z okolia, ktoré môžu spôsobovať rozptyľovanie jeho pozornosti. Umiestniť sedenie žiaka tak, aby bolo možné zo strany učiteľa efektívne sledovať činnosť a overovať porozumenie inštrukcií.
5. Zriadiť relaxačnú miestnosť, kde má žiak možnosť byť nerušený a kde sa mu v prípade potreby môže individuálne venovať odborník a asistent učiteľa.
V rámci projektu plánujeme uskutočniť niekoľko školení pre rodičov, učiteľov a asistenta učiteľa realizovaných odborníkmi z CŠPP v Lučenci a CPPPaP v Lučenci a pre učiteľov supervíziu, ktorú poskytuje akreditovaný supervízor, ktorý umožní učiteľovi pozrieť sa na problémy z iného pohľadu. Zriadením relaxačnej miestnosti pre žiakov s poruchami správania bude vytvorený individuálny prístup k jednotlivým žiakom na vyučovacích hodinách so striedaním zaujímavých činností, s individuálnymi rozhovormi so žiakmi a so zaradením relaxačných chvíľ podľa potreby žiakov za odbornej pomoci špeciálneho pedagóga.
Časový plán projektu
Začiatok projektu: august 2011
Ukončenie projektu: december 2011
August 2011: vzdelávania pre pedagogických pracovníkov
September 2011: zriadenie relaxačnej miestnosti pre žiakov - žiaci sa budú sami podieľať na estetickej úprave miestnosti (výtvarné práce, nástenky, postery, výrobky.....)
September 2011 – December 20011: školenia pre rodičov a pedagogických zamestnancov a práca pedagogického asistenta učiteľa so žiakmi s poruchami správania.